Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Aplikacja Office Lens którą można zainstalować w telefonach z systemem Windows Phone przycina i ulepsza obrazy tablic oraz dokumentów, a także sprawia, że stają się one czytelne i można je zapisać w programie OneNote. To nic innego jak skaner w kieszeni. Aplikacją tą można robić zdjęcia białej lub czarnej tablicy a potem przemienić to w notatkę w aplikacji OneNote. Dzięki tej aplikacji będzie można szybko zapisać ważne dokumenty, wizytówki,  przepisy czy zapiski na kartkach samoprzylepnych!
 Scenariusze: — Przechwytuj obrazy tablic i udostępniaj notatki ze spotkań współpracownikom. — Sporządzaj cyfrowe kopie drukowanych dokumentów, wizytówek lub plakatów. Tekst zostanie automatycznie rozpoznany (przy użyciu funkcji OCR), aby można było go przeszukiwać i edytować. — Rób zdjęcia menu, list zakupów lub rysunków dzieci i już nigdy więcej nie obawiaj się, że o nich zapomnisz lub je zgubisz.
Funkcje: — W trybie tablicy aplikacja Office Lens przycina obrazy oraz usuwa odbłyski i cienie. — W trybie dokumentu aplikacja Office Lens idealnie je przycina i wzbogaca ich kolory. — Obrazy można zapisywać nie tylko w albumie Z aparatu, ale też bezpośrednio w programie OneNote. Obrazy będą widoczne na wszystkich urządzeniach.
Uwaga: — Aplikacja Office Lens wymaga zalogowania się za pomocą konta Microsoft. — Musi to być to samo konto Microsoft, jak to zarejestrowane na urządzeniu.
Dodatkowo Microsoft udostępnił dla wszystkich zupełnie za darmo aplikację OneNote.

 

lens2          lens3

Dodaj komentarz