Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Technologia Intel® Wireless Display (Intel® WiDi). Umożliwia bezproblemowe przesyłanie filmów z urządzenia Laptop, Ultrabook™ lub urządzenia „2 w 1” do telewizora HD, granie w gry komputerowe na zestawie kina domowego lub wyświetlanie prezentacji biznesowych z tabletu na wielkim ekranie w sali konferencyjnej. Czyli cały pulpit przeniesiony na większy ekran bez podłączenia kabli.
Wymagane urządzenia
  • Laptop, urządzenie Ultrabook™, smartfon lub tablet z technologią Intel® WiDi.
  • Urządzenie obsługujące technologię Intel® WiDi.

 

image001
Dzięki technologii Intel® WiDi możesz zaprosić cały pokój znajomych na oglądanie filmu w doskonałej jakości HD. Najnowsza wersja oprogramowania Intel WiDi zapewnia obsługę różnych zaawansowanych materiałów HD, w tym wyświetlanie przesyłanych strumieniowo materiałów chronionych typu Blu-ray* i 3D* w formacie Full 1080p.

 

 

 

 

image002
Dużo przyjemniejsze korzystanie z dwóch ekranów i wielozadaniowości
Technologia Intel Wireless Display umożliwia jednoczesne wykonywanie niesamowitej liczby zadań. Dzięki niej można sprawdzać pocztę podczas oglądania filmu na ekranie telewizora HD lub rozmawiać o oglądanym właśnie filmie na internetowym czacie ze znajomymi na całym świecie.

 

 

 

image003Technologia Intel WiDi opiera się na standardzie Wi-Fi CERTIFIED Miracast* stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. Zapewnia szybkie i niezawodne połączenia, małe opóźnienia funkcji kopii lustrzanej, najwyższą jakość obrazu i dźwięku oraz płynne odtwarzanie filmów HD wyświetlanych bezprzewodowo.

 

 

 

 

Materiały z tabletów, urządzeń Ultrabook™ i urządzeń „2 w 1” można teraz wyświetlać na ekranach sal konferencyjnych, nie martwiąc się, że zabraknie gniazd lub kabli, jak to często bywa w przypadku połączeń przewodowych.
Technologia Intel® Pro Wireless Display (WiDi) zapewnia wszystkie możliwości technologii Intel® WiDi w środowisku biznesowym, a poza tym oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń i zarządzania infrastrukturą informatyczną dzięki procesorom Intel® Core™ vPro™ czwartej generacji.

 

 

image004Bezpieczne udostępnianie materiałów
Funkcje zabezpieczeń i zarządzania technologia Intel® Pro WiDi zawdzięcza procesorom Intel® Core™ vPro™ czwartej generacji. Technologia Intel® Pro WiDi zapobiega dostępowi niepowołanych osób do sieci dzięki wykorzystaniu bezpośredniego połączenia bezprzewodowego z obsługującymi ją wyświetlaczami, adapterami i rzutnikami.

 

 

 

 

image005Tylko dla Twoich oczu
Udostępniając zawartość ekranu, warto upewnić się, że zostanie ona wyświetlona we właściwej sali konferencyjnej. W przypadku korzystania z technologii Intel® Pro WiDi na ekranie urządzenia i wyświetlaczu w sali konferencyjnej przed wyświetleniem jakichkolwiek materiałów pojawia się komunikat z prośbą o potwierdzenie.

 

 

 

 

image006Krótkie podsumowanie
Możliwość udostępniania zawartości ekranu nie jest już ograniczona do osoby znajdującej się najbliżej kabli. Kolejni prelegenci mogą łatwo uzyskać dostęp do wyświetlacza za pomocą kilku kliknięć.

 

 

 

 

image007Transmisja strumieniowa filmów to nie wszystko
Technologia ta umożliwia edytowanie pliku prezentacji na bieżąco lub pokazanie w czasie rzeczywistym, jak różne wyniki sprzedaży mogą wpłynąć na końcowy przychód w arkuszu kalkulacyjnym. Technologia Intel® Pro WiDi jest zgodna ze sprzętem Miracast*, co oznacza, że udostępnianie jest możliwe na komputerach posiadających to oznaczenie.

 

 

 

 

image008Zdalne zarządzanie urządzeniami
Dział IT może korzystać z narzędzi technologii Intel® Pro WiDi do zdalnego zarządzania oprogramowaniem (SNMP, CLI, Web UI) w celu instalowania poprawek zabezpieczeń lub konfigurowania ustawień rzutników lub wyświetlaczy obsługujących technologię Intel® Pro WiDi.

 

 

 

 

image009Zdobądź technologię Intel® Pro WiDi
Użytkownicy muszą korzystać z tabletów, urządzeń Ultrabook™ i urządzeń „2 w 1” z technologiami Intel® i procesorami Intel® Core™ vPro™ czwartej generacji. Funkcję wyświetlacza mogą pełnić telewizory, rzutniki lub adaptery z oznaczeniem „Certified for Intel® Pro WiDi” (Obsługa technologii Intel® Pro WiDi) w danych technicznych urządzenia.

 

 

Dodaj komentarz