Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Prestigio wprowadza na rynek kolejny tablet z rodziny MultiPad, model 4 Diamond 10.1 3G. W aluminiowej obudowie zamknięto multum funkcjonalności, takich jak łączność komórkowa 2G i 3G z prędkością do 42Mb/s, precyzyjny wyświetlacz IPS oraz wydajny procesor quad core wspierany przez 1GB RAMu.
Urządzenia z przekątną ekranu 10.1 cala znajdują zastosowanie jako centrum multimedialnej rozrywki, gdyż zarówno filmy, jak i wirtualne zmagania prezentują się bardzo dobrze na tak dużym wyświetlaczu. Matryca IPS zapewnia optymalne kąty widzenia a szybki, czterordzeniowy procesor na architekturze Cortex A7, wspomagany przez mocne GPU PowerVR SGX544 oraz 1GB pamięci operacyjnej pozwolą na płynne działanie nawet wymagających programów i gier.

image002

Nowy MultiPad Diamond komunikuje się z urządzeniami i bezprzewodowymi akcesoriami, takimi jak słuchawki czy głośniki za pośrednictwem standardu Bluetooth 4.0. Na pokładzie nie zabrakło odbiornika GPS, który pozwala na korzystanie z usług nawigacyjnych i geolokalizacyjnych. Diamond 10.1 3G korzysta z szerokopasmowego dostępu do sieci pobierając dane z prędkością do 42Mb/s, co oznacza że swobodnie obejrzymy film w jakości full HD czy odtworzymy teledysk z dowolnego kanału muzycznego.
MultiPad obsługuje także karty SIM, więc można za jego pośrednictwem prowadzić rozmowy telefoniczne oraz komunikację SMS. Urządzenie oferuje 16GB przestrzeni dyskowej na dane oraz opcję rozbudowy pamięci kartą SD o kolejne 32GB. Na obudowie wykonanej z aluminiowych komponentów znajdują się przydatne porty – mini HDMI służące do podłączenia zewnętrznego monitora oraz micro USB z funkcją ładowania. Do zasilania tabletu producent zastosował ogniwo o pojemności 6400mAh, co wystarczy na wiele godzin pracy bez konieczności szukania źródła prądu. Frontowa kamerka VGA współpracuje z popularnymi komunikatorami internetowymi, a tylny aparat rejestruje zdarzenia w jakości 2 milionów pikseli.

image004

Prestigio zapewnia także bogaty kontent w postaci oprogramowania, zarówno autorskiego, takiego jak 200GB w chmurze SurDoc czy dostęp do 3000 darmowych e-książek na prestigioplaza.com, jak i preinstalowanych aplikacji Navitel, McAfee oraz pakiet biurowy.

Dodaj komentarz