Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Microsoft potwierdził wprowadzenie nowej dystrybucji Windows 8.1 with Bing. System trafi tylko do producentów którzy będą mogli instalować go w swoich urządzeniach dzięki czemu będą mogły stać się tańsze a co za tym idzie konkurować cenowo z Androidem.
Windows 8.1 with Bing będzie się różnił od zwykłej wersji wyłącznie jednym szczegółem. Przeglądarka Internet Explorer będzie miała domyślnie ustawioną wyszukiwarkę Bing. Według zapisu licencyjnego, producent sprzętu nie może tego zmienić i musi sprzedawać swoje urządzenia z domyślnie ustawionym Bingiem.

Użytkownik docelowy będzie miał jednak prawo modyfikacji, jak w przypadku każdego systemu operacyjnego. W naszym przypadku nic się zatem nie zmienia, a producenci sprzętu będą mogli oferować swoje urządzenia po nieco niższych cenach.

Windows 8.1 z Bing najprawdopodobniej nie będzie dostępny do kupienia jako samodzielny system operacyjny, a więc tylko partnerzy OEM Microsoftu będą mogli go kupować i instalować w swoich urządzeniach.
Microsoft w ten sposób, zdaniem mediów chce spopularyzować własną wyszukiwarkę internetową i stopniowo przestawić się na dostawcę usług internetowych.

wb

Dodaj komentarz