Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Kamera 4K i aparat o rozdzielczości 20,7 MP  w smartfonie Sony Xperia Z2.
Aparat w telefonie Xperia Z2 umożliwia rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4K i jest wyposażony w przetwornik obrazu Exmor RS™ for mobile o przekątnej 1/2,3 cala i rozdzielczości 20,7 MP, nagrodzony obiektyw G firmy Sony oraz inteligentny mechanizm przetwarzania obrazów BIONZ™ for mobile. To wyjątkowe połączenie sprawia, że Xperia Z2 zapewnia taką samą jakość i wydajność jak prawdziwy kompaktowy aparat cyfrowy. Efektem są zdjęcia o doskonałej ostrości, wyrazistości i jasności — zawsze i w każdych warunkach.
Z2aparat
Wstępnie zainstalowane aplikacje aparatu Sony
Timeshift video
Nowy tryb Timeshift video umożliwia nagrywanie w szybkim tempie —120 klatek na sekundę. W intuicyjnym edytorze Timeshift video możesz wybrać jeden lub więcej fragmentów filmu i nagrać je w zwolnionym tempie.
Rozmycie tła
Rozmyj przedni lub tylny plan zdjęcia. Rozmycie tła symuluje małą głębię ostrości przez wykonanie dwóch zdjęć z różnymi ustawieniami ostrości i ich połączenie.
Efekt rzeczywistości rozszerzonej
Przełącz aparat w tryb efektu rzeczywistości rozszerzonej i dodaj zabawne animacje do swoich obrazów i filmów. Od dinozaurów po życie oceanu — te w pełni konfigurowalne motywy można łatwo edytować.
Kreatywne efekty
Korzystaj z wielu możliwości funkcji Kreatywne efekty, przygotowując zdjęcia i filmy wideo — zmieniaj kolory, dodawaj efekty smugi lub lustrzanego odbicia.
Vine
Aplikacja Vine to najlepszy sposób, aby zobaczyć i pokazać, co się dzieje. Tworzenie krótkich, świetnych filmów jest proste i zabawne, a efektami możesz się pochwalić znajomym i rodzinie.
Info-eye™
Skieruj aparat na jakiś obiekt, a dzięki zastosowaniu funkcji Info-eye natychmiast zobaczysz w wizjerze aparatu wszystkie ważne informacje na temat tego obiektu.
Timeshift burst
Ta inteligentna aplikacja w ciągu 2 sekund potrafi zrobić 61 zdjęć (zaczyna rejestrować jeszcze zanim naciśniesz spust migawki). Przewijaj ujęcia do tyłu i do przodu, aby wybrać doskonałe zdjęcie, lub zachowaj je wszystkie.
Social live
Dzięki funkcji Social live możesz na bieżąco transmitować wszystkie ważne wydarzenia na Facebooku. Odczytuj odpowiedzi znajomych bezpośrednio na ekranie i kontynuuj rozmowę w czasie rzeczywistym.
Funkcja Sweep panorama
Rób piękne panoramiczne zdjęcia przy użyciu szerokokątnego obiektywu — wystarczy jedno dotknięcie przycisku. A potem dodaj kolejne elementy scenerii i utwórz głębię przy użyciu funkcji Sweep Panorama.
Z2wyswietlacz
W urządzeniu Xperia Z2 wykorzystano najnowsze technologie wyświetlania stosowane w telewizorach Sony, zoptymalizowane pod kątem urządzeń przenośnych. Dzięki wyświetlaczowi Live Colour LED, zupełnie nowej technologii stosowanej tylko w wyświetlaczach Sony Mobile, uzyskano lepszą głębię i gradację barw. Matryca IPS natomiast zapewnia doskonały kąt widzenia i dokładne odwzorowanie kolorów do samej krawędzi. Duży wyświetlacz Full HD TRILUMINOS™ Display do urządzeń przenośnych o przekątnej 5,2 cala z technologią X-Reality for mobile jest wyposażony w funkcję skanowania progresywnego w rozdzielczości 1920 x 1080 zapewniającą doskonałą jakość obrazu bez poszarpanych krawędzi. Ponadto gęstość pikseli wynosząca 423 piksele na cal sprawia, że obraz jest ostry jak brzytwa i wyjątkowo jasny.
Z2wyswietlacz1
Dzięki technologii IPS Xperia Z2 zapewnia lepszy kąt widzenia. Niezależnie od tego, pod jakim kątem patrzysz na ekran, widzisz idealnie ostry obraz i dokładnie odwzorowane kolory.
Dostępna wyłącznie w urządzeniach firmy Sony technologia TRILUMINOS™ Display zapewnia szerszą paletę bogatych, naturalnych kolorów. Doświadczenia zdobyte przy tworzeniu telewizorów BRAVIA® pozwoliły przygotować wyświetlacz, który zapewnia bardziej naturalny i żywy obraz o zwiększonej głębi — trudne do odwzorowania czerwienie, lazur wody i szmaragdowa zieleń są niezwykle piękne.
Technologia TRILUMINOS™ wykorzystuje diody LED, które emitują czystsze kolory czerwone i zielone, co daje jaśniejsze i bardziej jednorodne światło umożliwiające realne odtworzenie barw. Od krajobrazów z bujną roślinnością do naturalnej karnacji skóry — Sony oferuje znacząco szerszy zakres kolorów. Dzięki temu każdy szczegół obrazu zachwyci autentycznością koloru i zapierającą dech w piersiach jakością.
Live Colour LED to nowa technologia stosowana wyłącznie w urządzeniach Sony, która zapewnia najlepszą na świecie głębię i intensywność kolorów na wyświetlaczu smartfonu lub tabletu. Innowacja polega na dodawaniu czerwonego i zielonego fosforu do niebieskich diod LED oraz stosowaniu niestandardowych filtrów kolorowych w celu uzyskania jaśniejszego i bardziej jednorodnego światła. Pozwala to na uchwycenie realnych kolorów bez efektu nadmiernego nasycenia.

Jedna odpowiedź na „Sony Xperia Z2 kilka informacji”

Dodaj komentarz