Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Nie jest to już nowe urządzenie, ale za niewielkie pieniądze możemy mieć kombajn w domu czy biurze. Urządzenie to Fritz Box 7240 jak i jego droższy brat 7270 to bardzo wypasione urządzenia od internetu, dodatkowo mają na wyposażeniu dużo bardzo ciekawych funkcji.
 7270
Pierwsza z nich i najważniejsza to Router:
Urządzenie umożliwia dostęp do internetu praktycznie od wszystkich dostawców w Polsce.
  • na liniach telefonicznych dzięki zintegrowanemu modemowi ADSL (RJ11)
  • na łączach kablowych poprzez port WAN Ethernet (RJ45)
  • oraz poprzez modem USB UMTS
Czyli jeżeli często zmieniamy dostawcę internetu to dzięki Fritz Box nie musimy za każdym razem zmieniać urządzenia dostępowego.
 fb7270
Następna funkcja to bramka VoIP, czyli możliwość podłączenia telefonu stacjonarnego. Dodatkowo urządzenia mają wbudowaną stację bazową DECT która daje możliwość podłączenia do 6 bezprzewodowych słuchawek. Możemy też ustawić automatyczną sekretarkę a nagraną wiadomość wysłać na skrzynkę pocztową.
 fritz 7240
Kolejna funkcja to Media serwer i możliwość dostępu do swoich danych z każdego miejsca na świecie. Urządzenia posiadają port USB 2.0 do którego możemy podłączyć nośnik danych i stworzyć własną chmurę danych. Dodatkowo serwer umożliwia udostępnianie muzyki, zdjęć i filmów w sieci.
 fritzfon7240
Urządzenia dodatkowo posiadają o wiele więcej innych możliwości. Np: WLAN dla gości, bezpieczne surfowanie dla twoich gości lub przyjaciół. System ochrony rodzicielskiej, bezpieczeństwo dla twoich dzieci i wiele innych możliwości.
Wspomnę, że producent firma AVM z Niemiec nie zapomina o swoich produktach i co jakiś czas udostępnia nowy firmware nawet dla tak starych urządzeń, które otrzymują nowe funkcje dzięki którym urządzenia mogą konkurować z nowymi urządzeniami innych firm.

Dodaj komentarz