Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Update 1Dobra wiadomość dla użytkowników systemu Windows 8.1. Najnowsza aktualizacja Update 1 przyniesie kilka nowości “ułatwiających” nam życie zwłaszcza dla komputerów bez dotykowego ekranu.  Pierwszym udogodnieniem ma być opcja wyłączenia systemu, która nie będzie już ukryta. Opcja wyłączenia i ponownego uruchomienia systemu ma być widoczna na ekranie startowym Windows 8.1.
Druga nowość to lepsza obsługa za pomocą myszy. Będzie można kliknąć prawym przyciskiem myszy na żywy kafelek aby uzyskać menu kontekstowe za pomocą którego będzie można zmienić rozmiar kafelka czy deinstalację lub usunięcie z ekranu startowego. Podobne menu zobaczymy na ekranie aplikacji. Klikając w ikonkę dowolnej aplikacji będziemy mogli skorzystać z podręcznych opcji (usuń z ekranu startowego, przypnij do paska zadań, odinstaluj, uruchom jako administrator, otwórz lokalizację pliku).
Prawdopodobnie aktualizacja będzie dostępna od 11 marca 2014 roku. W aktualizacji zabraknie menu START na pulpicie. Będzie ono dostępne ale dopiero od Windows 9.

Dodaj komentarz