Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Office 365Od 22.01.2014 roku subskrybenci Office 365 Home Premium zyskują możliwość podzielenia się swoją licencją z czterema innymi członkami rodziny na ich własnych kontach Microsoft Account. Każdy z nich otrzyma też 20 GB dodatkowej, własnej przestrzeni w usłudze SkyDrive. Aktualizacja pozwala na dokonanie instalacji łącznie na  pięciu komputerach oraz pięciu wybranych urządzeniach mobilnych – wszystko w ramach jednej subskrypcji.
Nowa aktualizacja dla Office 365 Home Premium stanowi istotne rozszerzenie możliwości i wartości usługi, dając użytkownikom więcej elastyczności. Dotychczas właściciel subskrypcji miał możliwość dokonania pięciu instalacji na komputerach w domu w ramach jednego, własnego konta. Od dziś może podzielić się dostępem do subskrypcji, dając nawet czterem innym członkom rodziny dostęp z poziomu ich własnych kont. Łącznie można dokonać instalacji na pięciu komputerach oraz pięciu wybranych urządzeniach mobilnych. Każdy z użytkowników otrzyma również 20 GB dodatkowej, własnej przestrzeni w usłudze SkyDrive, do której może mieć dostęp praktycznie z każdego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu.
Jak to zrobić – wskazówki poniżej:
Jak właściciel subskrypcji może dodać nowych użytkowników i jakie ma uprawnienia?
  • Należy zalogować się do office.com/myaccount.
  • Wybrać opcję „dodaj użytkownika” i zgodnie ze wskazówkami wysłać zaproszenie do wybranych członków rodziny (możemy wskazać maksymalnie do czterech osób).
  • Z poziomu swojego konta nadal zarządzamy subskrypcją, możemy ją przedłużyć i zakończyć, mamy też możliwość dokonania pięciu instalacji z własnego konta (łącznie z zaproszonymi użytkownikami). Możemy też wycofać wysłane zaproszenia i dokonać dezaktywacji urządzeń z subskrypcji.
Co musi zrobić zaproszony, aby korzystać z dostępu do Office 365 Home Premium i jakie ma uprawnienia?
  • Należy kliknąć w link w wiadomości z zaproszeniem.
  • Zalogować się lub utworzyć swoje konto Microsoft, aby mieć dostęp do office.com/myaccount – z jego poziomu możemy zarządzać instalacją Office 365.
  • Aby korzystać z Office 365 na urządzeniach mobilnych nie potrzebujemy dodatkowego zaproszenia od właściciela subskrypcji – wystarczy zainstalować właściwą aplikację z Google Play lub Apple Store i aktywować ją przez swoje konto Microsoft.
  • W przypadku wygaśnięcia lub utracenia dostępu do subskrypcji wciąż mamy dostęp do swoich plików, ale bez możliwości ich edycji. Tracimy też prawa do dodatkowej przestrzeni w SkyDrive, więc jeśli była ona wykorzystywana, będzie trzeba przenieść swoje pliki lub uiścić stosowne opłaty.

Dodaj komentarz