Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Nokia Lumia 920Nokia Lumia 920 z systemem Windows Phone 8. Jeszcze niedawno to był flagowy model Nokii. Co oferuje: Z miesiąca na miesiąc Microsoft polepsza działanie i funkcje Windows Phone 8. Z każdym uaktualnieniem przybywa więcej nowych funkcji poprawia się jakość działania. Nie oferuje tyle co system Android ale w niedalekiej przyszłości pewnie będą na zbliżonym poziomie. Na dzień dzisiejszy mamy okienka, kwadraty, prostokąty na których wyświetlają się informacje, wiadomości. Nie jest to tak piękne i zachwycające jak w Androidzie, ale można się do tego przyzwyczaić.
Telefon oferuje dużo to od nas zależy w ilu procentach będziemy go wykorzystywać. Jeżeli założymy lub zalogujemy się na  konto Microsoft (dawniej nazwane identyfikatorem Windows Live ID) uzyskamy dostęp do różnego rodzaju funkcji ułatwiających nam “życie”. Pierwsza z nich do dostęp do Skydrive (przestrzeń dyskowa – chmura danych). Po założeniu konta dostajemy adres mailowy z dostępem do wirtualnego dysku o wielkości 7 GB. Tam możemy trzymać swoje dane: zdjęcia, pliki, cokolwiek. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia przesyłania zdjęć zrobionych aparatem w telefonie na swój dysk Skydrive. Jeżeli mamy komputer stacjonarny lub Laptopa to możemy zainstalować aplikację na komputerze Skydrive która założy nam w systemie folder w którym będą widoczne wszystkie nasze pliki z przestrzeni dyskowej Skydrive. W telefonie opcja jest taka, że gdy znajdziemy się w pobliży sieci bezprzewodowej WiFi i nasz telefon się do niej zaloguje to nasze zdjęcia z telefonu zostaną automatycznie przesłane do naszego dysku w sieci (Skydrive) a potem zapiszą się też w naszym komputerze. Takie rozwiązanie powoduje, że nie musimy naszego aparatu podłączać do komputera kablem USB aby przesłać zawartość. Dotyczy to też innych naszych plików. Np: Microsoft Office, mamy jakiś plik Worda lub Excela możemy z komputera przerzucić go do folderu Skydrive a one pojawią się w telefonie. W telefonie możemy te pliki edytować i po zapisaniu uaktualnią się nam w komputerze.
Kolejnym udogodnieniem jest nawigacja HERE DRIVE+. Aplikacja ta jest bardzo dobrą nawigacją samochodową. Mapy są dokładne i często są wypuszczane aktualizacje. I wszystko to jest za darmo. Kupujesz telefon Nokii i nawigację masz gratis. Wszystko działa precyzyjnie, komunikaty głosowe poprowadzą Cię dokładnie pod wskazane miejsce. Nawet możesz ominąć korki po drodze a wszystko jest wyświetlane bardzo czytelnie. Kupowanie osobnej nawigacji gdy ma się taki telefon mija się z celem. Wystarczy dokupić uniwersalny uchwyt i zamieścić tam telefon.
Oczywiście jeżeli chcemy korzystać z większej ilości oferowanych nam możliwości bezwzględnie musimy wykupić u swojego operatora pakiet danych. Posiadanie takiego smartfona bez pakietu internetowego zupełnie mija się z celem. Dla osób mało wymagających wystarczy już paczka 0,5 GB. Dzięki temu będziemy mogli dosłownie wszędzie czytać przychodzące maile, wiadomości, prognozę pogody, czy zadzwonić do znajomych przez Skype i przez video połączenie pokazać otaczającą nas panoramę .

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz