Nowinki technologiczne

Przydatne wiadomości

Na konferencji deweloperskiej Microsoft Build 2014 firma Microsoft oficjalnie poinformowała o zmianach w systemie operacyjnym Windows Phone 8.1. Wiadomo, na co możemy liczyć. Ponadto Windows Phone 8.1 dla smartfonów Lumia będzie nazywać się Lumia Cyan.
Na konferencji zaprezentowano system Windows Phone 8.1 oraz Cortanę, pierwszą na świecie osobistą asystentkę cyfrową, zainspirowaną postacią z gry „Halo”. Cortana wykorzystuje technologię Bing jednocześnie „ucząc się” użytkownika. Zadaje pytania oparte na zachowaniu posiadacza telefonu i zasięga jego opinii, zanim założy, że jest czymś zainteresowany. Cortana wykrywa i monitoruje tematy, na których zależy użytkownikowi, dba o niego przez cały dzień i pomaga odfiltrować szum informacyjny.
Inne nowe funkcje, które sprawiają, że Windows Phone 8.1 jest jeszcze bardziej osobisty, to Centrum Akcji, które uzupełnia dynamiczne kafelki, pokazując nowe działania i powiadomienia, oraz Czujnik danych i Czujnik pamięci, zbiór funkcji, które upraszczają zarządzanie użyciem danych, pamięcią masową oraz pojemnością baterii. Ponadto Windows Phone 8.1 ułatwia specjalistom IT zarządzanie urządzeniami, a użytkownikom łączenie się z kluczowymi aplikacjami i usługami biznesowymi dzięki takim funkcjom, jak uproszczone rejestrowanie urządzenia, wbudowany klient do zarządzania urządzeniem mobilnym, protokół S/MIME do zaszyfrowanej poczty oraz obsługa VPN.
Windows Phone 8.1 będzie stopniowo udostępniany obecnym użytkownikom Windows Phone 8 w nadchodzących miesiącach. Będzie również preinstalowany w nowych telefonach począwszy od tego miesiąca. Cortana będzie już wkrótce dostępna w Stanach Zjednoczonych w wersji beta. W Wielkiej Brytanii i Chinach pojawi się w drugiej połowie 2014 r., a w innych krajach w 2015 r. Zarejestrowani twórcy oprogramowania będą mogli zaktualizować swoje telefony do wersji Windows Phone 8.1 w ramach programu deweloperskiego jeszcze w tym miesiącu.
Za każdym razem, gdy pojawia się nowa wersja Windows Phone, to Nokia nazywa ją po swojemu, ponieważ dodaje jeszcze swoje funkcje. Tym razem aktualizacja Windows Phone 8.1 dla smartfonów Nokia Lumia będzie nazywać się Lumia Cyan. W tej chwili nie wiadomo co dokładnie producent doda, ale na pewno będą aktualizacje już istniejących aplikacji, jak i przewiduje nowe programy i usługi.

SONY DSC

Dodaj komentarz